Gdzie najlepiej nurkować w Europie ? Chorwacja nurkowanie gdzie?

Szczególnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat nurkowanie stało się bardzo popularnym sportem. Świadomość ludzi wzrosła, obligatoryjne kursy zwiększyły statystyki dotyczące bezpieczeństwa. W ramach odskoczni od codziennych spraw szukamy czegoś, co będzie ekstremalne, inne, pozwoli na poczucie wolności i zapewni niezapomniane wrażenia. Ale gdzie w ogóle taki sport uprawiać? Gdzie nurkować w Europie ? Jakie rejony są najbardziej atrakcyjne dla płetwonurków ? Na te pytania często szukamy odpowiedzi.

Gdzie nurkować w Europie ?

Zacznijmy od naszego podwórka, czyli od Polski. Możemy nurkować w czystych jeziorach mazurskich czy Morzu Bałtyckim, ale szczególnie polecany przez doświadczonych płetwonurków jest zupełnie inny kierunek – nie północna część Polski, a południowa – Zalew Zakrzówek. Jest to dawny zalany kamieniołom wapienny. Pod wodą czekają na nas tam takie atrakcje jak stare okazy aut czy fragmenty miasteczka robotniczego.
Kolejne miejsce na mapie Europy to Islandia. Szczególnie polecana ze względu na przejrzystość wody nawet do głębokości ok. 300 metrów. Ponadto znajdziemy tam silnie rozwinięty świat roślinności. Jedynym minusem są koszty jakie musimy ponieść, ale może warto zapłacić więcej za wyjątkowe widoki ?
Jeśli jednak wolimy cieplejsze wody niż na Islandii, to warto nurkować w wodach na Cyprze. Bogactwo zwierząt morskich, zatonięte statki, to coś co zachwyca zwiedzających je ludzi.
Coraz popularniejszym kierunkiem staje się także Malta. Jednak tu najwięcej jest obszarów dla doświadczonych płetwonurków, którzy posiadają większe umiejętności.

Chorwacja nurkowanie gdzie ?

Chorwacja jest wyjątkowym miejscem w skali Europy, jeśli mówimy o nurkowaniu. Jest tu wiele miejsc, gdzie płetwonurkowie mogą znaleźć wspaniałe punkty do wykorzystania swoich umiejętności i zobaczenia ciekawych,,wodnych eksponatów’’. Polecanym miejscem są wody w okolicy półwyspu Istra. Co tam znajdziemy ? Koniki morskie, jaskinie podwodne, wraki statków itp. Ale czy tylko tam ? Chorwacja nurkowanie gdzie jeszcze ? Miejsce gdzie każdy płetwonurek znajdzie coś dla siebie to wody w okolicy wyspy Vis. Poza tym warto zajrzeć w głąb wód zatoki Kvarner czy też wyspy Ravnik.