Nurkowanie – jak się za to zabrać ? jak zacząć? Co potrzebne do nurkowania ?

Podróżujemy, zwiedzamy, podziwiamy. Często nad wodą. Zachwycamy się tym co powierzchowne, ale w końcu chcemy zobaczyć to co w głębi tkwi. I zaczynamy. Nurkować. Ale po kolei. Często możemy spotkać w internecie stwierdzenie,, nurkowanie jak zacząć ‘’. To jest pierwsze pytanie, jakie towarzyszy nam, kiedy dociera do nas myśl i chęć spróbowania, jak to jest nurkować. Odpowiemy sobie na to w pigułce.

Nurkowanie jak zacząć ?

Aby móc legalnie i bezpiecznie nurkować, musimy ukończyć kurs nurkowy, który kończy się wydaniem certyfikatu. Na początek warto jednak spróbować,,intro ‘’, czyli lekcji z instruktorem, poprzedzonej informacjami na temat bezpieczeństwa i obsługi sprzętu. To pokaże nam, czy rzeczywiście chcemy się w tym kierunku szkolić w sposób bardziej zaawansowany i czy w ogóle podoba nam się to. Jeśli tak, to musimy ukończyć kurs nurkowy. Sam kurs to koszt około 1000 zł. Jednak po doliczeniu opłaty za badania lekarskie, wydanie certyfikatu i zakup podstawowego sprzętu oraz wyjazd szkoleniowy, to należy przeznaczyć na to około 2000 zł. Dzięki ukończeniu kursu możemy sami bezpiecznie kontynuować swoją przygodę z nurkowaniem. Oczywiście im więcej będziemy trenować, tym nasze umiejętności będą bardziej rozwinięte, jednak warto też dodatkowo kończyć wyższe stopnie kursu niż podstawowy np. kurs nurkowania w nocy czy w skafandrze suchym.

Co potrzebne do nurkowania ?

Do nurkowania potrzebne jest nam kilka elementów wyposażenia. Podstawą jest posiadanie maski, fajki i płetw. Poza tym, aby móc swobodnie nurkować potrzebna nam jest kamizelka ratowniczo–wyrównawcza, butle i zestawy butlowe, automaty oddechowe. Co więcej, istnieje jeszcze masa sprzętu dodatkowego, takiego jak latarki, liny, komputery do nurkowania, noże i wiele innych. Jedne przydają się podczas konkretnego nurkowania, a inne nie.
A więc co potrzebne do nurkowania tak naprawdę ? Cały wypisany powyżej sprzęt podstawowy, a to co jest dodatkowe musimy dostosować do tego, co chcemy pod wodą robić i zwiedzać.