Bruksela zwiedzanie

W Brukseli jest wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić w trakcie pobytu w tym pięknym i wyjątkowym miejscu. W pierwszą środę każdego miesiąca warto udać się na przykład do: Muzeum Sztuki Dawnej, lub Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Bruksela zwiedzanie

Za darmo możemy również zobaczyć symbol Brukseli, a mianowicie Manneken Pis, czyli słynną fontannę, przedstawiającą figurkę wykonaną z brązu, obrazującą siusiającego chłopczyka (poprzednia – kamienna pochodziła z XV wieku, dziś możemy podziwiać młodszą, tą XVII – wieczna). Koniecznie trzeba także zobaczyć słynne Atomium, czyli powiększony model kryształu żelaza, zbudowany specjalnie na Wystawę Expo w 1958 roku. Znajduje się on w dzielnicy Laeken. Możemy również udać się na odpoczynek w jednym z licznych parków i ogrodów miejskich (Bruksela Park, czyli zielone płuca w sercu miasta, Osseghem Park, Park Leopolda czy też Park Laeken). Warto również odwiedzić jedną z najbardziej pretiżowych dzielnic w stolicy Belgii, a także raj dla prawdziwych miłośników zakupów, mody, dzieł sztuki czy wykwintnych i znakomitych restauracji, kawiarni czy cukierni – Sablon Antiques Market. Tutaj właśnie możemy odwiedzić mnóstwo sklepów z antykami, a także galerie sztuki.

Natomiast raz w tygodniu (w sobotę i w niedzielę) odbywa się tu targ, na którym możemy kupić niemal wszystko, począwszy od biżuterii, aż po meble. Warto również obejrzeć Parlament Europejski, który można zwiedzać przez cały tydzień w określonych godzinach (poniedziałek: 13 – 18, wtorek i środa: 9 – 20, czwartek i piątek: 9 – 18, sobota i niedziela: 10 – 17). Centrum dla Zwiedzających, bo tak właśnie nazywa się „strefa” zwiedzania Parlamentu, udostępnia turystom poręczne przewodniki multimedialne aż w 23 językach. Poza tym znajdują się tam także dynamiczne, interaktywne ekrany multimedialne, które są w stanie zabrać osoby zwiedzające w podróż przez historię i pokażą, jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie. Więcej potrzebnych informacji można znaleźć na stronie parlamentu.