Najciekawsze miejsca w Londynie dla dzieci

Stolica Wielkiej Brytanii kusi i przyciąga, co roku są to tysiące turystów. Nie każdy jednak ma pomysł na zwiedzanie Londynu z dziećmi. Zaplanowanie wyjazdu pod najmłodszych wcale nie musi być takie trudne, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Prezentujemy listę trzech miejsc, które absolutnie trzeba odwiedzić z dziećmi.

Muzeum historii naturalnej

Jest to jedno z najbardziej znanych muzeów w Londynie. Nie dość, że zwiedzić je można bezpłatnie(!), nawet jeśli jesteśmy turystami, to naprawdę jest co oglądać. Szczególnie na deszczowe dni będzie to świetne rozwiązanie. Czy możecie sobie wyobrazić, że muzeum przechowuje około 70 milionów eksponatów?! Jak na zachodnioeuropejskie muzea przystało, nudy tutaj nie ma – każdy może sam wykonać wiele eksperymentów i nauczyć się czegoś nowego w innowacyjny sposób.

Emirates Air Line Cable Car

Czy ktoś słyszał o London Eye? Pewnie każdy. Czy ktoś słyszał o Emirates Air Line Cable Car? Prawie nikt. A szkoda, bo można zobaczyć Londyn z lotu ptaka, ale z tej mniej znanej perspektywy, a na dodatek nie czeka nas gigantyczna kolejka, bo o tym miejscu mało kto w ogóle wie, chociaż powstała w 2012 roku.

Literatura dziecięca i młodzieżowa

Jeśli w rodzinie dużo się czyta (lub ewentualnie ogląda), to trzeba wybrać się na zwiedzanie Londynu z dziećmi śladami ulubionych bohaterów książkowych:
– 221B Baker Street. Oczywiście mowa tu o słynnym detektywie. Miejsce to zostało specjalnie zaaranżowane i każdy ma możliwość spotkania się z Sherlockiem Holmsem.
– Peron 9 i 3/4. Stacja Kings Cross to miejsce spotkania z Harrym Potterem. Trzeba jednak przygotować się na ogromną kolejkę. Tak samo z resztą jak do studia Warner Bross, odpowiedzialnego za realizację filmów o słynnym czarodzieju. Dzieci mogą między innymi zobaczyć Wielką Salę, klasę profesora Snape’a, gdzie znajduje się mnóstwo słoiczków i kociołków czy choćby wejść do sklepu bliźniaków. To robi wrażenie na dorosłych, a co dopiero na dzieciach! Na koniec każdy może wyjść z własną, zakupioną różdżką magiczną od Olivandera.