Czy wiesz, że…tylko w Japonii są takie ciekawostki…[

W tym legendarnym kraju, może cię spotkać wiele nowych i interesujących rzeczy, o których nie wiedziałeś albo, które znałeś dotychczas tylko z informatorów czy przewodników, na pewno również jeśli będziesz głębokim i wnikliwym obserwatorem zobaczysz to co tylko i wyłącznie dla Japonii jest charakterystyczne.
A więc zaczynajmy! Takie rzeczy tylko w Japonii.

Czy wiesz, że…

W Japonii zjesz najzdrowsze jedzenie na świecie i o tym że są tutaj samurajowie, a także gejsze z pięknie pomalowanymi twarzami?
A może kiedyś zainteresowała cię japońska tradycja i kultura, które charakteryzują się niespotykaną uprzejmością i spokojem? Albo o religiach panujących w tym kraju?
A może zainteresowało cię kiedyś to jak to możliwe, że na tak małej powierzchni, rozbudowały się na tak gigantyczną skalę miasta i do tego są jednymi z nowocześniejszych na świecie?
Albo kiedyś przyszło ci zagrać w gry japońskie albo oglądałeś mangę, czy zainteresowała cię sztuka minimalizmu oraz piękne kompozycje ikebany albo japońskie drzeworyty? A może medytowałeś i zen już nie jest ci obcy?
Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak, to znak by bardziej zagłębić się w kulturę Japonii, albo nawet wybrać się tam w krótkie odwiedziny, po to by przekonać się na własnej skórze o tym niesamowitym dziedzictwie kulturowym, a może nawet dowiedzieć się jeszcze więcej…
Kultura japońska jest tak rozpoznawalna i charakterystyczna, że zachwyca wielu turystów odwiedzających ją z całego świata, dla niektórych z nich staje się na tyle bliska by poznać ją jeszcze bliżej, dlatego niektóre z osób wyjeżdżają tam i osiadają się na pewien czas albo nawet na stałe.
Być może i ciebie również zainteresuje, na tyle by zakupić bilet i wsiąść w samolot, by polecieć odwiedzić ten fascynujący kraj.
Póki co pamiętaj o tym, że ludzi zafascynowanych tym krajem jest mnóstwo i dzięki temu, powstało mnóstwo produkcji filmowych, zostało napisane wiele książek, a w obecnych czasach, każdy kto doświadczył choć trochę Japonii, to z powodzeniem pisze blogi lub nagrywa vlogi w różnych miejscach w sieci internetowej. Warto więc zajrzeć choć na krótko by poznać ten ciekawy i tajemniczy kraj, który zaprasza swoimi atrakcjami bezustannie.