Najładniejszy szlak Bieszczad

Który szlak Bieszczad jest najładniejszy?

Według opinii wielu doświadczonych przewodników jak i samych turystów, w tym nie tylko Polskich najlepszym, najładniejszym szlakiem Bieszczad jest podróż przez Skerek, przełęcz Orłowicza, Osadzki Wierch przechodząc prze schronisko Chatka Puchatka, a kończąc na Brzegach Górnych. Bez wątpienia najlepsza i najładniejsza trasa oferująca na prawdę przepiękne widoki. Będąc w tamtejszym schronisku warto rzucić okiem na widok na Płonicę Caryńską bo jest to widok wart poświęcenia chwili czasu. Idąc przez Smerek do Brzegów górnych jest najlepszą opcją pod względem niesamowitych widoków, niestety sama wędrówka jest męcząca i wyczerpująca. Jeżeli ktoś nie lubi się zbytnio przemęczać warto zmodyfikować trasę i pójść wzdłuż Płoniny Wetlińskiej.

Nie zależnie którą trasę wybierzemy będziemy mogli liczyć na piękne krajobrazy i ciągle zmieniające się panoramy. W końcu gdy dotrzemy do słynnej Chatki Puchatka, która jest najbardziej rozpoznawalnym schroniskiem w Bieszczadach i która zawiera masę legend, przekonamy się na własnej skórze jaki tam panuje fantastyczny klimat. Gdy dopisze nam duże szczęście i będzie idealna poga, będziemy mogli z tamtą dostrzec Tatry, które są oddalone o prawie 200 kilometrów. Dla bardziej doświadczonych podróżników poleca się aby wybrać się tym szlakiem jesienią albo zimą, wtedy widoki są całkiem inne, po prostu piękniejsze i ciekawsze niż wiosną i latem.

Dla mniej doświadczonych zaleca się podróżować w cieplejsze dni i podczas sprzyjającej pogody. Bieszczady jako całość są bardzo niezwykłym miejscem, nie tylko pod względem widoków ale również pod względem panującego tam klimatu. Po prostu trzeba się tam wybrać samemu i się przekonać. Nie da się tego opisać słowami, to trzeba zobaczyć. Czy najpiękniejszy szlak w Bieszczadach istnieje? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, wszystkie szlaki mają swoje plusy i minusy. Zależy również kiedy się wybierzemy na konkretny szlak, czy to będzie wiosna , lato a może zima.