Propozycje na spędzanie czasu w górach.

Góry jako cel wypadów mają ten atut, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy preferujesz bardziej aktywny sposób spędzania wolnego czasu, czy przeciwnie – wolisz odpocząć i „naładować baterie”, poznaj różne aktywności i wybierz coś dla siebie!

Atrakcje dla ludzi z napiętym grafikiem.

Gdy w innych rejonach Polski jest na to za ciepło w górach możemy liczyć na śnieg. Jeżeli szukasz pomysłu na rodzinny wypad albo weekendowy wojaż ze znajomymi może warto rozważyć kulig? Podziwianie zimowego krajobrazu podczas przejażdżki saniami nie jest ciężką aktywnością, za to jak inspirującą! Nieraz możliwe jest ustalenie wyjazdu spod pensjonatu, co zaoszczędzi nam dodatkowego kłopotu. A po kuligu często organizowane jest ognisko z poczęstunkiem, co rozgrzeje nas i pomoże zacieśniać więzi.

W górach istnieje coś takiego jak apres-ski. Jest to określenie oznaczające „po nartach”. Wzięło się od narciarzy, którzy po ostatnim zjeździe, bez zmiany stroju, szli bawić się do barów. Przejażdżka saniami nie zajmie nam całego dnia, tak jak nie zrobi tego zjeżdżanie na nartach. Jeżeli więc mamy ochotę, to po dniu pełnym różnych aktywności, możemy udać się na dyskotekę czy karaoke.

Odkrywanie nowych szlaków.

Kolejnym zajęciem, jakie oferują góry jest wędrówka. Jeżeli decydujemy się na nią w zimie, to nie należy robić z tego spontanicznego wyjazdu. Ta pora roku jest mniej łaskawa dla osób, które nie przygotowały się do tej formy spędzania czasu. Szybciej robi się ciemno, a wędrówki spowalnia leżący śnieg, dlatego na początek najlepiej wybrać łatwe trasy. Dla własnej wygody i bezpieczeństwa pamiętajmy, by na chodzenie po górach zimą ubrać się warstwowo. Zaopatrzmy się bieliznę termoaktywną i buty trekkingowe. Zabierzmy dodatkową parę rękawiczek wodoodpornych i ciepłą czapkę. Z takim ubiorem wycieczki po zimowych szlakach staną się łatwiejsze i przyjemniejsze. Na pierwsze wyprawy nie potrzebujemy kompletować najlepszego stroju, który nie będzie kosztował mało, postarajmy się jednak zastosować się do reguły ubierania na cebulkę oraz tego, by skupić się na wygodzie, nie na wyglądzie.

Dla tych, którzy wolą ciepło.

Osoby, które podczas swojej eskapady w góry wolą się zrelaksować mogą skorzystać z wizyty w źródłach termalnych, których w okolicach gór jest najwięcej. Rozkoszne ciepło może skusić również osoby, które po całym dniu na mrozie chcą się porządnie ocieplić. Baseny zasilane wodami z głębi ziemi są doskonałą rozrywką dla dzieci, które uwielbiają tego typu atrakcje. Kolejna zaletą są właściwości prozdrowotne – wody bogate w minerały m.in. przyspieszają metabolizm, przyczyniają się do zmniejszenia bólu mięśni i stawów oraz obniżają stres.

Góry wabią turystów różnorodną aktywnością. Niezależnie, czy mamy do wykorzystania parę godzin, czy kilka dni – dla każdego znajdzie się jakaś rozrywka. Zimowa pora daje możliwość poznania gór z nowej strony, co może przerodzić się w regularne odwiedziny tych terenów.