Ile kosztuje kurs nurkowania w Egipcie? Nurkowanie w Morzu Czerwonym. Ile kosztuje nurkowanie w Egipcie?

Kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z nurkowaniem, szukamy do tego przede wszystkim odpowiedniego miejsca. Tam gdzie jest zbyt płytko, lub woda nie jest zbyt przezroczysta nie znajdziemy zadowalających nas warunków. Jednym z polecanych przez osoby uprawiające ten sport jest Egipt i jego wybrzeża. Może warto zastanowić się nad rozpatrzeniem tego miejsca pod kątem wyjazdu i zorientować,ile kosztuje nurkowanie w Egipcie, lub w przypadku rozpoczynania zupełnie od podstaw swojej przygody z nurkowaniem –ile kosztuje kurs nurkowania w Egipcie.

Ile kosztuje kurs nurkowania w Egipcie ?

Nurkowanie,,Intro ‘’, czyli wprowadzające to koszt około 35 USD. Taka cena obejmuje przeważnie 2 nurkowania z łodzi i zapewniony sprzęt. Ceny kursów zależą od tego jaki dokładnie rodzaj kursu wybieramy i ile nurkowań obejmuje. Na przykład kurs, który obejmuje 4 nurkowania, sprzęt i transfer z i do hotelu to koszt około 180 -200 USD. Natomiast koszt kursu składającego się z 8 nurkowań, sprzętu, wyposażenia w książeczkę do logowania to koszt ok. 280 USD. Dodatkowo należy doliczyć koszt wydania certyfikatu i zakupu książeczki do kursu nurkowania w wysokości 75 USD łącznie.
Jeśli myślimy o odbyciu kursu ratowniczego to musimy przygotować się na wydatek rzędu ok. 280 USD. W przypadku realizacji kursu zaawansowanego koszty mogą sięgać około 700 USD.

Ile kosztuje nurkowanie w Egipcie ?

Aby nurkować należy wykupić pakiet. 1 dzień nurkowania, składający się z 2 nurkowań, zapewnionych butli i pasów balastowych oraz transferu z i do hotelu to koszt 30 USD. Jeśli chcemy wykupić dodatkowe, trzecie nurkowanie, należy dopłacić 15 USD. Pakiet 5 dni nurkowania to koszt 150 USD ( 10 nurkowań ). Dodatkowo możemy wypożyczyć sprzęt, komplet – 5 USD, komputer nurkowy – również ok. 5 USD.