Najgłębsze nurkowanie na bezdechu. Jak długo i jak głęboko można nurkować ? Rekord nurkowanie na bezdechu

Nurkowanie jest coraz bardziej popularne. Ludzie przemierzają odległe dystanse pod wodą, podziwiają ten nie widoczny z lądu świat i odkrywają jego tajemnice. Pewnie zastanawiasz się jak długo można wytrzymać pod powierzchnią wody w ogóle, bądź nawet jak wytrzymać bez oddychania.

Najgłębsze nurkowanie na bezdechu

Oficjalnie ustanowionym rekordem jeśli chodzi o najgłębsze nurkowanie na bezdechu jest odległość 122 metrów. To niesamowite, jak wiele może zobaczyć wtedy człowiek. Niestety wiąże się to z potrzebą ogromnej wytrzymałości, ponieważ trzeba znieść brak tlenu, wysokie ciśnienie wody i zwiększenie się poziomu azotu we krwi, który powoduje otumanienie. Wyczynu takiego dokonał Nowozelandczyk William Trubidge, choć sam stwierdził, że nie wiele brakowało, aby stracił przytomność.

Rekord nurkowanie na bezdechu

Popłynąć można głęboko, ale ile czasu można wytrzymać pod wodą nie oddychając ? Rekord nurkowanie na bezdechu, został ustanowiony przez Ricardo da Gama Bahia i wynosi 20 minut i 20 sekund. Możemy być w szoku, że aż tyle czasu udało się komuś nie oddychać w tak trudnych warunkach, a mowa o tym, że i na lądzie nie jest łatwo.