Renesans polskiej wsi

Polska wieś dawno nie przeżywała takiego odrodzenia jak w dzisiejszych czasach. Może to za sprawą dotacji unijnych wieś rozwija się w szybkim tempie i stawia na turystykę i rekreację.

 

Ludzie doskonale zdają sobie sprawę, ze zmienności aury jaka jest w ostatnich czasach, a nie każdego stać na wyjazd na urlop do ciepłych krajów. A na wsi, w gospodarstwach agroturystycznych znajdą wszystko, czego oczekują na urlopie: cisza i spokój to podstawy do udanego wypoczynku. Bliskość natury, piękne widoki to też zalety takiego wypoczynku.

 

Właściciele gospodarstw agroturystycznych wiedzą jak przyciągnąć do swojego regionu gości. Każdy stara się, aby zadowolić nawet tych najwybredniejszych klientów. Stawiają na regionalne potrawy i organizują przeróżne atrakcje, aby każdy znalazł coś dla siebie. A urlopowicze mogę po wakacjach wrócić do swoich zajęć naładowani pozytywną energią. Dodatkowy plus wakacji na wsi jest taki, że z pewnością wydamy na nie mniej niż typowy urlop nad morzem lub w górach. Wakacje na wsi są tak naprawdę dla każdego z nas.

Polskie wsie są również kolebla polskiej kuchni regionalnej, które jest bardzo zróżnicowana i warto ja odkryć! My ze swojej strony polecamy regionalną kuchnię śląską w Żywcu – np. w restauracji hotelu Żywieckim (https://hotel-zywiecki.pl/restauracja-zywiec)