Wędkarstwo, obszerny dział.

Wędkarstwo to obszerny dział. Tam znajdziemy setki haczyków, blaszek, wędek od tanich po nadzwyczaj drogie. Dlatego też na rynku znajdziemy sklepy oferujące artykuły typowo skierowane pod hobby wędkarskie.

 

Tam półki zasypane są różnymi pokarmami dla różnych gatunków ryb jadalnych. Dziesiątki modeli spławików, blaszek o różnym kalibrze od najmniejszych po największe. Kołowrotki, żyłki, stojaki na wędki oraz czujniki. Czujniki przy stojakach po odpowiednim założeniu wydają dźwięk, sygnalizując tym, że ryba połknęła przynętę.
Przynęty to pokarm zmielony, rozrobiony, składający się ze specjalnych składników oraz mocnego zapachu. Zapach ten może być waniliowy, piernikowy lub owocowy. Pokarm jest sprzedawany w formie kuleczek. Kuleczki te są zamknięte w szczelnym opakowaniu. Serwowane w małych lub dużych ilościach nawet na kilogramy. Duże opakowanie oraz w nim wysokiej jakości pokarm to kilkadziesiąt złotych. Małe opakowania są o niebo tańsze. Kuleczki zazwyczaj zaczepia się na haczyk i rzuca na wodę.