Jak działa rurka do nurkowania ? Jak z tym pływać ? Jak nurkować z rurką?

Do nurkowania potrzebne są nam różne elementy. Jednym z nich jest rurka do nurkowania. Pływanie z fajką ( czyli naszą rurką ), płetwami i maską to snorkeling.

Jak działa rurka do nurkowania ?

Fajka nurkowa pozwala nam na oddychanie powietrzem z nad powierzchni wody. Nie musimy wtedy wynurzać głowy. Powietrze jest pobierane z atmosfery, co powoduje, że nie musimy mieć ze sobą butli z tlenem. Przydaje się to, kiedy nie zamierzamy wpływać zbyt głęboko. Jeśli schodzimy niżej, wtedy już sama fajka nie pomoże. Musimy mieć ze sobą tlen.

Jak nurkować z rurką ?

Skoro wiemy już jak działa rurka do nurkowania, to przejdziemy do tego, jak w ogóle z nią pływać. Fajkę ustawiamy tak, aby nie wystawała więcej niż 5-8 centymetrów nad głowę. Jeśli byłaby ustawiona wyżej, to mogłyby pojawić się problemy z oddychaniem. Wkładamy rurkę do ust. Nie możemy zbyt mocno ściskać jej zębami, aby nie uszkodzić ustnika. Najlepiej przed wejściem do wody pooddychać chwilę, dotąd aż poczujemy, że oddychamy w pełni swobodnie. Jest to ważne dla naszego bezpieczeństwa. I co dalej ? Jak nurkować z rurką ? Zanurzamy się lekko pod powierzchnię wody, tak aby rurka wystawała ponad nią. Oczywiście mamy także płetwy i maskę. I możemy pływać. Jest to najtańsza i naprawdę atrakcyjna forma nurkowania. Nurkuj w pięknym jeziorze Sławskim nieopodal domków letniskowym w Lubiatowie