Filozofia i idea couchsurfingowa.

Język polski jest piękny, po mimo, że bardzo trudny w szczególności dla obcokrajowców. Okazuje się jednak, ze każdego roku przybywa nam nowych słów, których musimy się uczyć na bieżąco aby rozumieć ich znaczenie. Wiele z nich jest zapożyczonych z języka angielskiego, np Couchsurfing, czy wiesz co oznacza ten termin?

Co to jest couchsurfing?

Krótko mówiąc couchsurfing jest możliwością skorzystania z darmowego noclegu, z jednoczesnym zaoferowaniem możliwości przenocowania kogoś w swoim domu lub mieszkaniu. Dzięki powstaniu i wcieleniu w życie tej idei, powstaje grupa podróżującej społeczności, która może przemieszczać się po całym świecie bez konieczności opłacania miejsc noclegowych.

Couchsurfing wszystko co warto wiedzieć
Cały pomysł surfowania po kanapach rozpoczął się od portalu platformie Couchsurfing.org. na którym trzeba założyć sobie darmowe konto jeżeli chcemy mieć możliwość skorzystania z czyjegoś domu lub jeśli chcemy zaoferować swoje miejsce noclegowe innym użytkownikom. Użytkownicy couchsurfingu dzielą się między sobą nie tylko miejscem do spania na całym świecie. To także idea dzielenia się swoim życiem, doświadczeniem, uśmiechem, wspólnym czasem, jedzeniem. W ten sposób można nawiązać przyjaźń, poznać inną kulturę od środka, spróbować kuchni innego kraju, nawiązać znajomości, komunikować się w innym języku.

Czy couchsurfing jest bezpieczny?

Założenie profilu na portalu jest bezpłatne i może to zrobić każdy, więc nigdy nie można mieć 100% pewności, że na miejscu zastaniemy standardy zgodne z naszymi oczekiwaniami czy ludzi godnych zaufania. Jednak profile wszystkich użytkowników, zarówno tych korzystających, jak i oferujących są oceniane przez użytkowników. Na profilu umieszczone są konkretne informacje co oferuje dany użytkownik, czy to samo miejsce do spania czy np. dodatkowo wspólne wyjście na miasto. Najlepiej jest skorzystać z opinii innych użytkowników, im więcej pozytywnych, tym większe prawdopodobieństwo, że dany użytkownik nas nie rozczaruje.