Preparaty i suplementy wspomagające proces odchudzania.

W trakcie odchudzania jak dobrze wiemy najważniejsza jest dieta i ruch. To podstawa. Jednak pomocne w walce z niechcianymi kilogramami mogą okazać się niektóre suplementy diety, które mogą wspomóc przemianę materii. Na które warto zwrócić uwagę oraz jakie mają działanie?
Preparaty ziołowe – na optymalizację trawienia pomocne mogą okazać się zioła takie jak: ziele mniszka, krwawnik czy też korzeń lubczyka. W usunięciu produktów przemiany materii pomogą zaś lubczyk i mniszek. Jeżeli zależy nam na uregulowaniu poziomu cukru we krwi powinniśmy sięgnąć po wyciąg z morwy białej.
Spirulina – jest to odmiana algi, która zawiera duże ilości białka, a jak dobrze wiemy białko jest ważnym elementem każdej diety odchudzającej, ponieważ daje uczucie sytości na dłuższy czas. Spirulina oprócz tego zawiera cenne witaminy z grupy B, dzięki czemu korzystnie wpływa na układ nerwowy i poprawę metabolizmu. Dodatkowo wzmacnia ona układ odpornościowy i redukuje uczucie zmęczenia.
Błonnik pokarmowy – wspiera czynności przewodu pokarmowego, a także wpływa na prawidłowe wypróżnianie. Siemię lniane nie tylko przyśpiesza przemianę materii ale dodatkowo zapobiega zaparciom i daje uczucie sytości. Zmniejsza również zawartość złego cholesterolu we krwi. Regularne zażywanie błonnika nie tylko wspomaga procesy odchudzania, ale również wspiera kondycję organizmu.
Kwasy omega-3 – wykazują działanie przeciwzapalne, a także wpływają na obniżenie poziomu hormonów stresu. Zapobiegają wystąpieniu chorobom serca, otyłości i cukrzycy.