Kurs nurkowania Kraków. Nurkuj w swoim kraju. Gdzie nurkować w Polsce ?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z nurkowaniem, czy jesteś masz już zaawansowane umiejętności w uprawianiu tej dyscypliny ? Szukasz miejsc, w których możesz obejrzeć podwodne życie? Może Malediwy ? Teneryfa ? Malta ? A może Polska ? Być może właśnie tu, są wspaniałe miejsca, o których nie wiesz, tylko szukasz gdzieś daleko.

Gdzie nurkować w Polsce ?

W Polsce wbrew pozorom jest wiele fantastycznych miejsc, gdzie możesz wykorzystać swoje umiejętności. Jeśli chodzi o czyste i idealne do nurkowania jeziora to można tu wyróżnić Jezioro Hańcza, które jest najgłębszym jeziorem w Polsce. Poza tym inne świetne do uprawiania nurkowania miejsca to Jezioro Białe Filipowskie, Jezioro Płuszne czy Jezioro Budzisławskie. Idealne są też wyrobiska czy stare kamieniołomy zalane wodą. Na szczególną uwagę zasługuje kamieniołom Zakrzówek. Inne ciekawe miejsca to na przykład kamieniołom dolomitowy w miejscowości Jaworzno – Szczakowa, gdzie pod wodą znajdziemy nawet dwie koparki i Zalew Machów. Teraz już wiesz, gdzie nurkować w Polsce.

Kurs nurkowania Kraków

Jeśli chcesz nauczyć się nurkować, to warto nauczyć się tego na przykład w Krakowie. Dzięki temu możesz zanurzyć się w kamieniołomie Zakrzówek. Cena kursu podstawowego to koszt około 1350 zł. Do tego należy doliczyć opłatę 150 zł za wydanie certyfikatu. Za kurs indywidualny na poziomie podstawowym zapłacisz 1900 zł. Poszczególne specjalizacje mieszczą się w przedziale cenowym od 500 do 1000 zł. Wybierz kurs nurkowania Kraków, nie trzeba wyjeżdżać na zagraniczne akweny, aby nauczyć się tego sportu.