Wyposażenie dla nurka. Używany sprzęt do nurkowania – Jaki jacket do nurkowania ?

Szukamy, przebieramy, patrzymy, czy są odpowiednie parametry. To istotne, aby bezpiecznie nurkować. Tak, mowa o sprzęcie. Co jest nam potrzebne do nurkowania ?

Używany sprzęt do nurkowania

Do uprawiania tego sportu musimy mieć specjalny sprzęt. Podstawą jest sprzęt ABC, czyli maska, fajka i płetwy. To elementy, które każdy nurek musi mieć. Poza tym trzeba wyposażyć się w butle tlenowe, automaty oddechowe, kamizelkę ratowniczo – wyrównawczą ( jacket) lub skrzydło. Niezbędny będzie także balast. Dodatkowo często przydają się takie rzeczy jak latarka, komputer nurkowy czy noże, ale nie zawsze będziemy je wykorzystywać. Poszczególne elementy kosztują, czasami bardzo dużo, dlatego czasem można odkupić używany sprzęt do nurkowania od osób, które już go nie używają. Jednak należy dostosować go do siebie. To przynajmniej częściowo obniży koszty.

Jaki jacket do nurkowania ?

Oprócz tego wszystkiego o czym właśnie czytasz, należy wybrać odpowiedni jacket. Ale właśnie. Jaki jacket do nurkowania jest najlepszy? Wiele osób chce, aby waga jacketu była jak najniższa, ułatwia to pakowanie i podróżowanie, jeśli chcemy nurkować w wielu różnych miejscach. Poza tym istotne jest czy jacket ma metalowe stabilizatory do butli czy nie. To również wpływa na wagę. Jednak można zaopatrzyć się w kamizelkę wyposażoną w antypoślizgowe nakładki, które zapobiegają ślizganiu się butli. Istotne jest także, aby przyciski inflatora ( umożliwiającego kontrolowanie dostawy tlenu z butli ) nie były metalowe, ponieważ szybko się niszczą i ulegają korozji. Jacket musi być dobrany do nas indywidualnie, pod kątem tego jakie mamy potrzeby, ale takie podstawowe informacje mogą nam pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.