Najlepsze atrakcje turystyczne w Gdańsku

Jeśli wybieramy się na wakacje w Polsce, a w szczególności do Gdańska, warto dowiedzieć się jakie atrakcje turystyczne oferuje to miasto. Okazuje się, że jest tam dużo więcej do roboty, niż tylko siedzenie na plaży. Przeczytaj nasz poradnik i zaplanuj swoje wakacje.

Atrakcje turystyczne w Gdańsku

Wiele osób myśli, że jeśli wybieramy się do Gdańska, będziemy tylko siedzieć na plaży przez cały dzień. Jest to duży błąd, bo to wyjątkowe, historyczne miasto ma naprawdę dużo do zaoferowania turystom. Przedstawiamy najlepsze atrakcje turystyczne w Gdańsku.

Starówka

Miejscem, które po prostu trzeba odwiedzić, kiedy jesteśmy w tych okolicach jest gdańska starówka. Będąc tam, musimy zwrócić uwagę na przepiękną architekturę i stare kamienice, które możemy oglądać podczas spaceru po ulicy Długiej. Będąc tam, możemy odwiedzić też Kościół Mariacki, który znajduje się bardzo niedaleko.

Bary i restauracje

W Gdańsku znajdziemy też bardzo dużo ciekawych barów i restauracji, zarówno takich na obiad, jak i na wieczorną imprezę. Wiele z nich znajduje się w starych kamienicach, dzięki czemu mają one unikalny klimat. Warto spróbować tradycyjnego jedzenia z tych okolic, albo wybrać się na całonocną imprezę do okolicznych klubów i pubów.

Plażowanie

Oczywiście będąc w Gdańsku, nie można nie wybrać się choć raz na plażę. Warto tutaj zdecydować się na wycieczkę na Wyspę Sobieszewską, która jest jedynym takim miejscem w Polsce. Możemy tam nie tylko poleżeć na plaży, ale też zjeść świeżą rybę z Bałtyku.