Jak głęboko można nurkować bez sprzętu ? Pod wodą bez wspomagania. Nurkowanie bez butli

Nurkowanie, bo o tym oczywiście mowa, zazwyczaj wymaga kosztownego i kilkuelementowego wyposażenia. Ale czy zawsze tak jest ? Czy można pływać inaczej ?

Jak głęboko można nurkować bez sprzętu ?

Kiedyś granicą, którą uważano za nieprzekraczalną było około 50 metrów głębokości. Jednak wiele osób już dawno ją pokonało. Doświadczeni płetwonurkowie schodzą bez sprzętu na głębokość ponad 100 metrów. Jednak jest to dosyć niebezpieczne. Płuca zapełniają się krwią, ze względu na duże ciśnienie. Dlatego nie wolno w tym przypadku próbować pływać indywidualnie. Tej zasady trzymają się nurkowie. Zawsze ktoś musi czekać i czuwać, czy nie potrzebna jest pomoc. Największe głębokości są osiągane przez płetwonurków pływających w monopłetwie, choć trzeba przyznać, że pływanie w niej wymaga nauczenia się trochę innej techniki niż przy użyciu klasycznych płetw. Odpowiadając na pytanie : Jak głęboko można nurkować bez sprzętu ? Jesteśmy w stanie nurkować coraz głębiej, ale bezpieczniej jest nie przekraczać bez sprzętu granicy 50 m.

Nurkowanie bez butli

Takie nurkowanie to albo pływanie bez wyposażenia, tak jak już było wspomniane wcześniej, albo po prostu snorkeling. Taka forma jest ciekawa i korzystna. Potrzebujemy do tego płetw, maski i fajki. Powietrze pobieramy z atmosfery, dlatego nurkowanie bez butli jest wtedy możliwe. Wiele osób wybiera taką formę, ze względu na koszty, ale i również bardzo atrakcyjne wrażenia.