Prognoza pogody

Synoptycy prognozowali, że w te święta śniegu nie będzie i mieli rację. Za to spadły obfite opady deszczu. Temperatura była dodatnia i dzięki temu drogi były w miarę bezpieczne. Kierowcy mogli odetchnąć z ulgą.

 

Najbardziej rozczarowane brakiem śniegu były dzieci, które co parę godzin wpisywały w przeglądarkę internetową hasło: prognoza pogody na dziś. Niestety ich rozczarowanie po każdym sprawdzeniu nie malało. Mimo wszystko święta Bożego Narodzenia były bardzo udane. Ludzie bardzo chętnie postroili w tym roku swoje ogródki, okna i balkony kolorowymi lampkami, wystawili świąteczne dekoracje, żeby przywołać ducha świąt.

 

Tym, którzy wybrali się w góry na święta pogoda również zrobiła niespodziankę. W pierwszy dzień po świętach na stokach narciarskich spadł śnieg i można było pojeździć na nartach, na snowboard i uprawiać inne sporty zimowe. Dzieci mogły pozjeżdżać na sankach i wszyscy byli szczęśliwi. Może w sylwestra dopisze nam więcej zimowej aury i spadnie tak długo wyczekiwany śnieg i pojawi się przymrozek.