Obóz dla dzieci – czy to dobry plan na wakacje?

Do końca roku szkolnego zostało już naprawdę niewiele czasu. Dzieci już nie mogą się doczekać zasłużonego odpoczynku. Wiosenna pogoda w tym roku rozpieszcza. Piękne, słoneczne dni sprawiają, że zaczynamy już myśleć o wakacjach.

Niektóre rodziny zaplanowały wspólnie wyjazd na wakacje. Część z nich spędzi urlop w Polsce, a część za granicą. Miejscowości turystyczne są zawsze odpowiednio przygotowane na przyjazd rodziców z dziećmi. W takich miejscach jest mnóstwo atrakcji np.: wielkie, dmuchane place zabaw, waterball (wielkie dmuchane kule), water mat (wielka mata umożliwiająca chodzenie po wodzie), pływanie na bananie, na kole za motorówką, rejsy stateczkami czy wodna koszykówka.

Niektóre pensjonaty oferują opiekę animatorów, tak, aby rodzice mieli trochę czasu dla siebie. Jednak nie wszyscy mogą wyjechać razem na wakacje. Zobowiązania związane z pracą niekiedy sprawiają, że rodzice muszą zaplanować wakacje tylko dla swoich dzieci. W takiej sytuacji warto zapisać swoje dziecko na taki wyjazd.

Dziecko powinno być gotowe na samodzielny wyjazd. Zwykle następuje to w wieku około ośmiu lat. Wysyłając pociechę na obóz dla dzieci, trzeba z córką czy synem porozmawiać i przekonać się, że dziecko naprawdę chce takiego wyjazdu (i jakiego dokładnie). Nie wolno do wyjazdu na obóz dla dzieci nikogo zmuszać czy na siłę przekonywać. Owszem, pewne wątpliwości mogą być czy obawa o tęskonotę, ale podstawą jest to, by dziecko wyjechać chciało i aby się cieszyło na myśl o takich wakacjach. Zwykle to rodzice denerwują sie i martwią bardziej – więc uważajcie, by swojego lęku nie przekazać dziecku!

Rodzice, którzy zdecydują się na dokonanie rezerwacji na obóz dla dzieci, nie muszą się martwić, że ich dziecko będzie się nudziło podczas wakacji. Na obozach dużo się dzieje i tam nawet nie ma czasu na nudę. Dobra zabawa i bezpieczeństwo to główne hasła tych wyjazdów. Rodzice nie muszą się obawiać – dzieci wrócą z obozu zadowolone. Ponadto każdy obóz dla dzieci jest zgłaszany do kuratorium i kontrolowany, a uczestnicy na początku obozu podpisują regulamin korzystania z atrakcji w ośrodku i zapoznają się z wymogami bezpieczeństwa i pobytu. Podczas kąpieli w wodzie czy np. zajęć na kajakach – zawsze z dziećmi jest ratownik wodny. Rodzice, mogą spokojnie bez obaw zapisać swoją pociechę na obóz dla dzieci i mieć pewność, że dziecko będzie pod fachową opieką i bezpieczne.

Obóz dla dzieci (https://www.kogis.pl/obozy) to wszechstronnie rozwijające miejsce. Tu uczestnicy poznają wiele nowych zabaw, sportów i aktywności. Nawiązują relacje, nowe przyjaźnie, muszą sobie “samodzielnie” poradzić z problemami, które wystąpią. Dzieci uczą się zaradności, odpowiedzialności za siebie i za innych, działania w grupie, życia społecznego.

Dzisiejsze obozy dla dzieci to nie tylko pobyt w turystycznej miejscowości i spacery. Niemal każdy obóz, jaki znajdziecie – ma swój bardzo rozbudowany program. Najczęściej organizowane są obozy dla dzieci tematyczne, czyli takie, gdzie codziennie przez parę godzin będą realizowane warsztaty z danej dziedziny. I tak mamy do wyboru mnóstwo możliwości: obozy sportowe, przygodowe, fabularne, artystyczne, wodne, wędrowne, kulinarne czy związane z jakimś filmem czy tematem. Wybór jest ogromny i coraz trudniej wybrać obóz dla dzieci – czasem rodzice długo się zastanawiają czy lepszy dla córki będzie obóz plastyczny z jazdą konną w górach, czy może teatralno – aktorski nad jeziorem. Czasem te decyzje są naprawdę trudne.

Życzymy wszystkim najlepszych wyborów, jeśli chodzi o obóz dla dzieci – miłych, szalonych i niezapomnianych wakacji!